Już za 2 tygodnie, grupa 6-ciu uczniów wyrusza na wycieczkę do Irlandii. Rozpocznie się ona wylotem z wrocławskiego lotniska do miasta Cork. W programie wycieczki m.in. wyprawa na jedne z największych klifów na świecie (Cliffs of Moher), nauka surfingu w oceanie, gdzie przyjdzie chłopakom zmierzyć się z zimnymi wodami Atlantyku, oraz rywalizacja z rówieśnikami z Irlandii w ich grę narodową - hurling.

Chłopcy będą uczestniczyć ponadto w mszach świętych w j. angielskim, w miarę możliwości pomogą również w polskiej misji - wykorzystując doświadczenie liturgiczne zdobyte w naszej szkole. Decyzją księdza dyrektora, uczeń z najlepszą średnią ocen spośród wyjeżdżającej grupy ma otrzymać dofinansowanie w wysokości połowy poniesionych kosztów wycieczki. Dzisiaj wiemy już, że uczniem tym jest Szymon Ignaś z klasy II B, który nie tylko ocenami, ale i wzorową postawą zasłużył na tą nagrodę.

Mamy nadzieję, że wycieczka ta stanie się dla innych zachętą, by jeszcze więcej od siebie wymagać i wytrwale dążyć do wyznaczonych celów.