Od 29.04 do 01.05.2013 r. nasza orkiestra dęta przebywała w szkolnym ośrodku w Przesiece niedaleko Karpacza. Czasu na leniuchowanie nie było, bo nauczyciele muzyki – na czele z panem majorem zorganizowali indywidualne i zespołowe ćwiczenia gry na instrumentach. W godzinach popołudniowych odbywały się próby a sam major stwierdził, że „nasza orkiestra umęczyła się w pozytywnym tego słowa znaczeniu”. 02.05.2013 orkiestra wyruszyła do Kalisza na uroczystości z udziałem biskupa Edwarda Janiaka. Piękną uroczystość kościelną ubogaciła gra naszej orkiestry. Po mszy świętej w kościele p.w. Św. Józefa, odbył się koncert patriotyczny, a orkiestra zebrała wielkie brawa i szczere gratulacje. Relacja video na You Tube (konferencja i msza święta w Kaliszu – 2.05.2013)