Od 21 do 25 października w Ośrodku Jeździectwa Konnego Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki na Rakowie, odbył się obóz wojskowy dla klas pierwszych naszej szkoły.
Uczniowie pod dowództwem podchorążych z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu szkolili się w zakresie musztry, topografii, sprawności fizycznej oraz jazdy konnej. W ramach zajęć kadeci gościli w Wyższej Szkole Oficerskiej, gdzie pod okiem instruktorów poznawali techniki walki wręcz, doskonalili umiejętność pływania oraz doskonalili się w pokonywaniu przeszkód na Ośrodku Sprawności Fizycznej.

Niewątpliwą atrakcją dla uczniów był nocny alarm oraz wymarsz na teren poligonu, gdzie o północy została odprawiona polowa Msza Święta. Obóz zakończył uroczysty apel wraz z defiladą, podczas którego każdy z uczestników otrzymał certyfikat Wyższej Szkoły Oficerskiej potwierdzający udział w obozie wojskowym.

Galeria - OBÓZ WOJSKOWY DLA KLAS PIERWSZYCH