28 września w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych wraz z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego złożenia meldunku i zbiórki uczniów w ogrodzie włoskim przy siedzibie liceum. Stamtąd przemaszerowano do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego - metropolity wrocławskiego. Nabożeństwo połączone było ze ślubowaniem klas pierwszych mundurowych kalolickiego liceum.

Następnie odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ślubowanie klas pierwszych mundurowych wszystkich szkół.