Na zaproszenie Pani Poseł Jadwigi Zakrzewskiej orkiestra naszego liceum, wraz z przedstawicielami poszczególnych klas udała się na czterodniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem na trasie wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli zrozumieć na czym polegał prawdziwy patriotyzm, odwaga i poświęcenie dla Ojczyzny oraz zapoznać się z wojenną historią Warszawy. Wieczorem odbyło się spotkanie z ojcem Guliermo – misjonarzem, który przez szereg lat posługiwał w Afryce.

W kolejnym dniu podróży orkiestra Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie oraz uczestnicy wycieczki koncertowali i brali udział w Mszy św. dla Nowogrodzian. Homilię wygłosił Ks. dyr. naszego Liceum Jan Adamarczuk. Msza św. odbyła się w kościele pw. św. Stefana przy szkole Sióstr Nazaretanek. Po Eucharystii wszyscy udali się na coroczne spotkanie Nowogrodzian, połączone z opłatkiem, podczas którego orkiestra wykonała kilka kolęd i pieśni patriotycznych. Uczniowie natomiast mieli okazję zwiedzić Katolickie Liceum Ogólnokształcące Sióstr Nazaretanek i zapoznać się z historią szkoły. Wieczorem wszyscy udali się przed Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

Kulminacją obfitującego w wydarzenia dnia było wyjście do kina na film „Biegnij chłopcze, biegnij”.

Również i kolejny dzień był pełen wrażeń. Rano cała grupa udała się na Cmentarz Powązkowski, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicz i odśpiewano hymn przed pomnikiem Powstańców Warszawy. Następnie odbyło się zwiedzane starówki naszej stolicy, a wieczorem zapoznanie się z osobą bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W kościele św. Stanisława Kostki, gdzie przez szereg lat posługiwał bł. Ks. Jerzy, wszyscy wzięli udział w Mszy św. a orkiestra dała krótki koncert pieśni patriotycznych.Dodatkową atrakcją było zwiedzanie muzeum poświęconego Męczennikowi naszych czasów.

Ostatni dzień wycieczki to przede wszystkim zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej. W Sejmie przywitała nas i zaprosiła na obiad Pani Poseł Jadwiga Zakrzewska. Uczniowie mieli okazje poznać kuluary sejmowych pomieszczeń oraz historię poszczególnych rządów.

Czterodniowa wycieczka naszego Liceum na pewno była sporą atrakcją dla wszystkich jej uczestników, ale przede wszystkim mocną lekcją historii, patriotyzmu i wiary.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Poseł Jadwidze Zakrzewskiej za zaproszenie nas do Warszawy i serdeczne przyjęcie, jak również Ks. Dyr. Janowi Adamarczukowi, który w przeważającej mierze sponsorował wyjazd.

Galeria - WYCIECZKA ORKIESTRY DO WARSZAWY