12 października 2017 roku Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie obchodziło 15-lecie istnienia szkoły. Obchody tego święta zostały połączone ze  ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego, któremu towarzyszyło wciągnięcie na maszt biało - czerwonej flagi. Wzruszającym momentem było przekazanie sztandaru szkoły przez byłego dyrektora, a obecnie rektora MWSD we Wrocławiu, ks. Kacpra Radzkiego do rąk ks. Porucznika Krzysztofa Dei. Ważnym punktem obchodów Jubileuszu i ślubowania była wspólna msza święta, której przewodniczył JE ks. Abp. Józef Kupny. Wśród zaproszonych gości można było zobaczyć JE ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza- inicjatora KLO w Henrykowie, poprzednich dyrektorów szkoły, przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich, oświatowych oraz rodziców i absolwentów.
Podczas mszy świętej homilię, pełną nauki i wzruszających słów wygłosił pierwszy dyrektor szkoły- ks. Jan Adamarczuk. Całą uroczystość swoim śpiewem uświetnili uczniowie KLO.
Po mszy świętej, uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, oscylujący wokół historii i wartości szkoły, opartej na nauce bł. Edmunda Bojanowskiego. Tuż po zakończeniu  części artystycznej, ksiądz dyrektor Krzysztof Deja wręczył podziękowania osobom, bez których szkoła nie mogłaby istnieć. Liczne i życzliwe przemówienia gości oraz życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej poprzedziły wspólny poczęstunek i długie rozmowy w gronie serdecznie dobrych ludzi.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, modlitwą i obecnością sprawili, że Jubileusz i ślubowanie wpisało się w piękną historię naszej szkoły.
Gabrysia Czaja