W dniu 23 września uczniowie z klasy II i III o profilu wojskowym uczestniczyli w obchodach Dnia Kombatanta organizowanych przez gminę Ziębice. W uroczystości tej brały też udział poczty organizacji kombatanckich i szkół z Ziębic. Po zbiórce i uformowaniu się kolumny na rynku, kompania honorowa dowodzona przez sierż. Kadeta Szymona Bukowca z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego poprowadziła delegacje na Mszę do Bazyliki Mniejszej gdzie odbyła się Msza Święta w intencji poległych na polach bitewnych oraz żyjących Kombatantów, którzy walczyli za naszą wolność. Mszę sprawował  min. ks. dr Kacper Radzki, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Główna część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Orła Piastowskiego, gdzie u jego stóp znajduje się ziemia z wielu pól bitewnych, na których walczyli polscy żołnierze. Nasi kadeci i kadetki godnie reprezentowali mundur żołnierza polskiego, zabezpieczając tak ważną uroczystość i jednocześnie lekcję historii.

Obchody Dnia Kombatanta w Ziębicach