„Wstępując w szeregi uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie ślubuję uroczyście… „ Tymi słowami uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli akt ślubowania, który złożyli 6 października 2016 roku. Na uroczystą msze świętą prowadzoną przez Jego Ekscelencję ks. Abpa Józefa Kupnego przybyło wielu gości, m.in. Pan Kamil Krzysztof Zieliński - Wicewojewoda Dolnośląski oraz Pani Ewa Mańkowska - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
Zaproszeni goście, nauczycie, rodzice i rodziny uczniów, w akompaniamencie orkiestry szkolnej, przeszli następnie do auli. Tam odbyła się druga część wydarzenia. Nasi uczniowie wraz z pierwszoklasistami dwóch zaprzyjaźnionych szkół z Bierutowa i Kamiennej Góry ślubowali godnie reprezentować Ojczyznę i przynosić dumę dla kraju.

Po uroczystości Ksiądz Dyrektor Kacper Radzki zaprosił wszystkich zgromadzonych na wspólny posiłek. Uczniowie dumni, że są już częścią społeczności szkolnej, rozpoczęli tym samym kolejny rozdział w swoim życiu.

Ślubowanie klas pierwszych