Dnia 22 września 2016r. w odbył sie wyjazd klas I na Jasną Górę. Myślą przewodnią Forum były słowa Jana Pawła II : " Jako chrześcijanie jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei, aby ludzie nie byli bez nadziei ani Boga na tym świecie, ale uchyli się Chrystusa - naszej nadziei ".
Po przyjeździe uczniowie wzięli udział w konferencji na ,której świadectwo dała wolontariuszka ŚDM w Krakowie Marzena Wójcicka. Po wykładzie nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył Ks. Bp Marek Mendyk. Pierwszoklasiści byli przy uroczystym odsłonięciu Cudownego Obrazu Matki Bożej oraz wzięli udział w Mszy św. prowadzonej również przez Księdza Biskupa. Homilię wygłosił Ks. Paweł Kulasiewicz.
Po wspólnym posiłku uczniowie udali się do autokaru, by po aktywnym dniu, wrócić do Henrykowa.

Wyjazd pierwszoklasistów do Częstochowy