Dnia 26 sierpnia 2016r. odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych do Przesieki. Pierwszego dnia, tuż po zakwaterowaniu w ośrodku, uczniowie mieli czas aby się poznać i posłuchać jak wygląda życie w szkole. Dnia drugiego miała miejsce wycieczka do zamku Chojnik, skąd można było podziwiać nie tylko naprawdę piękne widoki, ale również posłuchać legend o księżniczce Kunegundzie i rycerzu nawiedzającym zamek aż do dziś. W niedzielę, trzeciego dnia wyjazdu, młodzież wraz z opiekunami wybrała się do kościoła w Karpaczu. Oprócz możliwości uczestnictwa we mszy świętej, uczniowie dostali szansę zwiedzania miasta, a w tym znakomitej Świątyni Wang. Chociaż po powrocie z niedzielnego wypadu zmęczenie dawało się we znaki, nie powstrzymało to dziarskiej ekipy przed pójściem na długi spacer następnego dnia, którego głównym celem był sklep, a efektem ubocznym ładny krajobraz. We wtorek, niedługo po śniadaniu, pierwszoklasiści ustawili się przed ośrodkiem z bagażami, a sądząc po ich uśmiechach, wyjazd należy uznać za udany.

Wyjazd integracyjny klas I