Marzeniem wielu chłopców jest zostać strażakiem, jednak tylko u niektórych marzenie to przeradza się w pasję i motywację do działania. Tak stało się w przypadku Mateusza Cholewy - ucznia klasy I A Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie. Dzięki ogromnej determinacji oraz pomocy i życzliwości pana Ireneusza Szuszkiewicza z UMiG 
w Ziębicach Mateusz wziął udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na etapie wojewódzkim. Zajął w nim II miejsce i kwalifikację do etapu centralnego. Mateusz godnie reprezentował Dolny Śląsk - trzydniowe zmagania konkursowe zakończył na 10 miejscu.

W dniu 23 czerwca 2016 roku Rada Miejska w Ziębicach zaprosiła Mateusza Cholewę wraz 
z opiekunem - panią Beatą Krasińską na Sesję Rady Miejskiej, w czasie której Przewodnicząca Rady - pani Małgorzata Stolarek wraz z Burmistrzem Ziębic - panią Alicją Birą wręczyły Mateuszowi podziękowanie i upominek za godne reprezentowanie gminy Ziębice w konkursach pożarniczych.

Mateuszowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w realizacji marzeń i zamierzonych celów!

Dziękujemy również Panu Ireneuszowi Szuszkiewiczowi za życzliwość i umożliwienie Mateuszowi wzięcia udziału w konkursie.

Pasja drogą do sukcesu