Marta Kozieł - uczennica kl. Ia zajęła II miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym o Janie Pawle II.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16 maja o godzinie 10:00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy, w ramach organizowanych w mieście Dni Papieskich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. biskup Adam Bałabuch, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski, posłanka Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, poseł Wojciech Murdzek, dyrektor Wydziału Edukacji Tadeusz Niedzielski oraz artysta -fotograf i organizator Dni Papieskich Andrzej Protasiuk.
Z całej Polski nadesłano 77 prezentacji. Jury w składzie: Ks. Prałat Marek Korgul, wikariusz Biskupi do spraw katechezy i Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej; Andrzej Protasiuk, artysta fotograf, współorganizator Dni Papieskich oraz Małgorzata Wawszczyk, katechetka i nauczycielka informatyki wyłoniło zwycięzców.

W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, uczestnicy musieli zmierzyć się z tematem: „Wychowawca naprawdę kocha i wychowuje młodzież, kiedy wskazuje jej wyższe ideały”- moje autorytety (interpretacja słów Jana Pawła II).

Pierwsze miejsce jury przyznało Karolowi Dubaniewiczowi z Liceum Ogólnokształcącego w Kudowie Zdroju, drugie miejsce zajęła Marta Kozieł z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Aleksandra Gałecka z Liceum Ogólnokształcącego w Kudowie Zdroju.

Wszystkim laureatom gratulował ks. bp. Adam Bałabuch.
– „Tak to bywa, ze ktoś musi zając pierwsze, drugie lub trzecie miejsce, ale zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy, którzy odważyli się wziąć udział. To była dla nich ważna przygoda duchowa, że zmierzyli się z ważnym tematem, co nie pozostało bez wpływu na ich życie, duchowość czy to co będą w dalszym życiu robić. Gratuluję laureatom i ich opiekunom oraz jury, które podjęło się nie łatwej pracy ocenienia. Ale myślę, że zrobili to obiektywnie i my możemy potwierdzić, że są one trafne" – mówił biskup.

VIII Ogólnopolski Konkurs o Janie Pawle II - II miejsce Marty Kozieł