28 kwietnia br. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich.  Uroczystość rozpoczęła się na placu apelowym. Po złożeniu meldunku przez Szymona Bukowca- przewodniczącego szkoły skierowanego  do ks. dr Kacpra Radzkiego Dyrektora  Szkoły oraz zaproszonego na tą okazje ks. Biskupa Jacka Kicińskiego nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły klasom drugim.  Następnie  wszyscy uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście udali się do kapitularza na mszę świętą.  Wspólna modlitwa prowadzona była  przez ks. Biskupa, księdza Dyrektora oraz księdza Arkadiusza  Kruka. Całą uroczystość ozdabiał śpiew chóru, w skład którego wchodzili klerycy oraz uczniowie szkoły. Na zakończenie mszy świętej uczeń Bartłomiej Bielawki podziękował ks. Biskupowi za przybycie przepięknym przemówieniem i życzeniami.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród i wyróżnień dla absolwentów z rąk ks.  Biskupa, Dyrekcji oraz Wychowawców klas. Nagrodę w formie książki  za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymał Kamil Owczarek i Wojciech Furdykoń.  Podziękowanie w formie statuetki za grę w Szkolnej Orkiestrze Dętej otrzymał Bartłomiej Bielawski. Uczniowie Błażej Prewandowski, Marcin Markiewicz, Arkadiusz Sobków oraz Paweł Gasienko również zostali wyróżnieni za udział w orkiestrze, otrzymując dyplomy oraz upominki. Sportowcem roku 2016 został Dominik Biały, który z dumą i zadowoleniem odebrał zasłużoną statuetkę. Bartosz Kowalski otrzymał wyróżnienie za wzorową postawę uczniowską oraz zaangażowanie w życie szkoły. Podziękowaniami i dyplomem nagrodzeni zostali  wybrani rodzice uczniów: P. Bujarscy, P. Kowalscy oraz P. Beata Biały.

Uczniowie dostali pamiątkowe teczki, w których otrzymali świadectwa szkolne oraz certyfikaty wojskowe/ratownicze.  Każdy z nich dostał również statuetkę Absolwenta 2016 Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z symbolicznym przesłaniem „Per aspera ad astra” co oznacza „Przez trudy do gwiazd”.  Część oficjalna zakończyła się podziękowaniami uczniów klas trzecich i złożeniem kwiatów na ręce Księdza Dyrektora, Pan Wicedyrektor i całego grona pedagogicznego.  Z podziękowaniami do dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły zwrócili się również przedstawiciele rodziców klas trzecich, Państwo Sylwia i Mariusz Kowalscy.  Na sam koniec głos zabrał Maciej Sławik, który w imieniu wszystkich uczniów pożegnał tegorocznych absolwentów życząc im powodzenia na maturze.

Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi udali się do refektarza na poczęstunek.

Lista absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie:

Klasa III A wychowawca:
ppłk mgr inż. Jan Deja/ mgr Natalia Sobecka