W Niedzielę Palmową (20.03) uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli we Wrocławskim Dniu Młodzieży.

Kompania Honorowa klas o kierunku przysposobienie wojskowe, pod dowództwem Szymona Bukowca, ucznia klasy 2a prezentowała się wyśmienicie podczas mszy świętej pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie – jak na współorganizatorów uroczystości przystało – czuwali nad bezpieczeństwem ok. 1,5 tys. uczestników spotkania,a ratownicy z klasy pierwszej i drugiej udzielali pierwszej pomocy potrzebującym. WDM był okazją do spotkania wielu młodych ludzi oraz zaprezentowania ofert edukacyjnych szkół katolickich, stowarzyszeń, ruchów młodzieżowych i zgromadzeń duchownych.
Stoisko promocyjne KLO wyróżniało się spośród pozostałych kolorystką oraz liczbą młodzieży zaangażowanej w promocję szkoły i Henrykowa.

Po uroczystej eucharystii i procesji z palmami wszyscy spotkali się na Placu Katedralnym, aby wspólnie z księdzem Arcybiskupem Józefem Kupnym i Biskupem Jackiem Kicińskim włączyć się w świętowanie WDM. Atmosferę rozgrzewał rytmem rapu ksiądz Jakub Bartczak. Koncerty młodych w duchu radosnej i żywej wiary łączyły wszystkich uczestników spotkania.

Zdaniem uczniów „WDM należy zaliczyć do imprez udanych, ponieważ młodzi z całej diecezji mogli zjednoczyć się w jednym miejscu i wspólnie przygotować do Światowego Dnia Młodzieży”.

.

WROCŁAWSKI DZIEŃ MŁODZIEŻY