„Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro - Ojczyznę.”
Jan Paweł II

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w dniach 10 i 11 listopada 2015 r. uczestniczyli w uroczystościach gminnych związanych
z obchodami Dnia Niepodległości w Ziębicach i w Ząbkowicach Śląskich.
Z wielką radością włączyli się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Gimnazjum Publicznego
w Ziębickim Centrum Kultury. Poczet sztandarowy dostojnie pełnił wartę honorową pod pomnikiem POLEGŁYCH ZA OJCZYZNĘ w Ząbkowicach Śl., a delegacja uczniów z powagą zapaliła symboliczny znicz. Chwile zadumy i refleksji towarzyszyły wszystkim obecnym na mszach świętych w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej w Ziębicach oraz w Kościele Św. Anny w Ząbkowicach Śląskich.
Uczniowie w tych dniach w sposób szczególny potwierdzili swoją postawą, że pielęgnują wartości - BÓG HONOR OJCZYZNA we właściwej hierarchii.

Galeria - Uczniowie KLO na uroczystościach gminnych Dnia Niepodległości