W dniach 27-30 sierpnia odbył się obóz integracyjny klas pierwszych w Przesiece. Podczas niego mogliśmy poznać naszych nowych kolegów i koleżanki rozpoczynających razem z nami naukę w w henrykowskim KLO.
Pierwszego dnia wyruszyliśmy półtoragodzinnym szlakiem do Karpacza. Mieliśmy okazję zwiedzić tę malowniczą stolicę Karkonoszy oraz wybrać się z nowopoznanymi koleżankami i kolegami z klasy na pizzę. Późnym popołudniem, również pieszo, wróciliśmy do ośrodka. Wieczorem obejrzeliśmy film pt. “God’s Not Dead”.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od wędrówki na Zamek Chojnik i zwiedzaniu tej pięknej, historycznej budowli. Po powrocie część z nas wybrała się na zimną kąpiel w Wodospadzie Podgórnej, podczas gdy pozostali przygotowywali wieczorne ognisko, na którym później wspólnie smażyliśmy kiełbaski, słuchając “strasznych historii” o duchach widywanych na terenie opactwa henrykowskiego relacjonowanych nam przez ks. Mariusza Leonika.
W ostatni dzień pobytu przeżyliśmy wspólną niedzielną Mszę Świętą odprawioną przez ks. Mariusza i wyruszyliśmy do domów, aby już wkrótce jako klasy 1A i 1B rozpocząć naszą przygodę w nowej szkole. Wielu z nas udało się podczas tego wyjazdu zżyć ze sobą, zawiązały się nowe przyjaźnie. Na pewno będziemy miło wspominali nasz pierwszy wspólny wyjazd.

Galeria - Obóz integracyjny klas pierwszych KLO w Przesiece