Tradycyjnie już w listopadowy wieczór, rocznicę Powstania Listopadowego, Wyższa Szkoła oficerska Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu obchodzi Dzień Podchorążego. 183 lata temu podchorążowie Szkoły Podchorążych Piechoty zdobywając Belweder, będący rezydencją wielkiego księcia Konstantego, rozpoczęli zbrojne powstanie przeciwko caratowi.

Tegoroczne obchody były donioślejsze z racji z siedemdziesięcioleciem powstania wrocławskiej „Szkoły Generałów". Wśród wielu zaproszonych gości, znaleźli się ksiądz Dyrektor oraz kompania honorowa naszego liceum wraz pocztem sztandarowym. Po raz pierwszy w historii Wyższej Szkoły Oficerskiej w paradnej defiladzie wziął udział obcy pododdział ze swoim pocztem sztandarowym. Uroczystość uświetnił pokaz sztucznych ogni oraz przedstawienie przygotowane przez podchorążych WSOWL.

Galeria - DZIEŃ PODCHORĄŻEGO