Klasztor Księgi Henrykowskiej to jeden z najliczniej odwiedzanych i najatrakcyjniejszych zabytków Dolnego Śląska (ZWYCIĘZCA W OGÓLNOPOLSKIM PLEBISCYCIE TOP ATRAKCJE W KATEGORII OBIEKTY SAKRALNE).

Co roku przyciąga rzesze turystów, a organizowana tu impreza Tajemnice Klasztoru Księgi Henrykowskiej cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku zmienna aura dla wielu stała się przeszkodą we wspólnym świętowaniu, ale najwytrwalsi mogli uczestniczyć w przygotowanym programie. W sobotę mogliśmy podziwiać siłę mięśni i charakteru siłaczy, którzy poprowadzili zawody strongmanów. Dużą atrakcją – ucztą dla oczu i uszu był występ agencji kostiumowej Gejsza Art wzbogacony pokazami japońskich sztuk walki. Uwagę przyciągnął także występ Kapeli Kota i oczywiście genialny hip – hop w wykonaniu znanego szczególnie młodemu pokoleniu ks. Jakuba Bartczaka. Niezwykłe doznania zapewniły nocne atrakcje – koncert muzyki sakralnej i nocne zwiedzanie klasztoru. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną przez ks. dra Kacpra Radzkiego – prezesa Fundacji Klasztoru Księgi Henrykowskiej i jednocześnie dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Popołudnie umilili mieszkańcom i turystom występy Orkiestry Dętej KLO i wokalistów, inscenizacja „Tajemnice Klasztoru Księgi Henrykowskiej”, pokazy musztry paradnej i pierwszej pomocy przygotowane przez uczniów KLO. Zorganizowane miasteczka –  wojskowe – zabezpieczała Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu  i Stowarzyszenie Twierdza Wrocław, - ratownicze – służby GOPR i  - policyjne – lokalne oddziały policji. Zgromadzoną publiczność zabawiał kabaret Świerszczychrząszcz. Henrykowskie Noce Kościołów zwieńczyło losowanie nagród w przeprowadzonych konkursach – Wiedzy o KKH oraz plastycznym.  Fundacja Klasztor Księgi Henrykowskiej i Katolickie Liceum Ogólnokształcące dziękuje Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej edycji imprezy i tym, którzy nie zawiedli mimo kapryśnej aury.

Galeria - Tajemnice Klasztoru Księgi Henrykowskiej