W dniach 7-18 maja na Wybrzeżu Kwiatu Pomarańczy w Hiszpanii odbył się obóz szkoleniowy dla klas o kierunku ratowniczym. W pięknej scenerii i znakomitej aurze nasi uczniowie mogli podnosić swoje kwalifikacje a także korzystać z aktywnego wypoczynku.

 

W trakcie wyjazdu został zrealizowany kurs na ratownika wodnego zakończony egzaminem i wręczeniem książeczki ratownika wodnego Mazurskiej Służby Ratowniczej, którego uczestnikami byli nasi uczniowie należący do klas o kierunku ratownictwo.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jedenastu uczestników kursu przeszło intensywne szkolenie  z technik ratowniczych stosowanych na wodach wewnętrznych i otwartych plażach morskich. Każdy z nich brał również udział w rejsach stażowych statkiem szkoleniowym Llop de Mar na Morzu Śródziemnym. Wyjazd zagraniczny stanowił dla uczestników nie tylko możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, ale także był okazją do aktywnego wypoczynku i możliwością zobaczenia innego kraju.

Wyjazdy szkoleniowe, turystyczne i rekreacyjne (w tym także zagraniczne) są wpisane w działalność programową naszej szkoły.

Galeria - KLASY RATOWNICTWA W HISZPANII