15 maja w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość- Dzień Sybiraka.

To święto, które upamiętnia Polaków, którzy zginęli na zesłaniu i którym przede wszystkim udało się powrócić do kraju po ciężkiej tułaczce. Wydarzenie to rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski z uczestnictwem Kompanii Honorowej Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Orkiestry Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Pocztów Sztandarowych.

Po Mszy Świętej została poświęcona tablica z okazji 25-lecia powstania Koła Związków Sybiraków w Ziębicach,która znajdowała się w Kościele Ojców Cystersów. Uroczystość tą upiększył przemarsz w akompaniamencie szkolnej orkiestry pod pomnik Świętego Jana Pawła II.

Przy pomniku został poświęcony kamień i tablica „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Następnie Delegacja Sybiraków, Samorządowców i Szkół złożyła kwiaty. Na zakończenie uroczystości w auli Katolickiego Liceum odbyło się przedstawienie młodzieży Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie i orkiestry, która zagrała koncert pod przewodnictwem Majora Edwarda Tomków.

Obejrzyj galerię Radia Rodzina >>

Galeria - 25-LECIE KOŁA SYBIRAKÓW W ZIĘBICACH