W środę 23 kwietnia 2014r. rozpoczęliśmy okres 100 – godzinnego oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II. Zwieńczeniem tego historycznego momentu były uroczystości dziękczynne, w których braliśmy czynny udział.

Mszę świętą w ziębickiej Bazylice Mniejszej ubogaciły pieśni w wykonaniu naszej orkiestry oraz wspaniale się prezentująca kompania honorowa klas wojskowych. Po mszy, podczas której ksiądz dyrektor przypomniał o specjalnym błogosławieństwie Jana Pawła II dla naszego liceum, odbył się uroczysty przemarsz w rytmie marsza wygrywanego przez orkiestrę pod ratusz miejski w Ziębicach. Tam odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego i wywieszono flagę państwową. Po przemówieniu wygłoszonym przez zastępcę burmistrza, wręczono nagrody dla uczestników konkursu plastycznego i recytatorskiego. Bardzo ciepło przyjęto występ naszej orkiestry, gratulacje otrzymywali także uczniowie z klas wojskowych za wzorową postawę i szacunek dla tradycji narodowej.

Po raz kolejny okazaliśmy się najbardziej „wyrazistą” i zmobilizowaną szkołą w okolicy.

Galeria - SZUKAŁEM WAS… TERAZ WY PRZYSZLIŚCIE DO MNIE….