Uroczysta Msza Św., Poczet Sztandarowy, oraz koncert Orkiestry dętej towarzyszyły zakończeniu roku szkolnego klas 3 w henrykowskim liceum im. bł. Edmunda Bojanowskiego (23.04). Mszy Św. przewodniczył ks. dyr. Jan Adamarczuk a po jej zakończeniu uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz pamiątkowe statuetki a także liczne nagrody. Do Henrykowa przybyli zaproszeni duchowni, przedstawiciele Wojska Polskiego, służb mundurowych, administracji lokalnej oraz dumni ze swoich synów rodzice i ich najbliżsi.
Uroczystość uświetnił koncert henrykowskiej orkiestry dętej wykonany na cześć bł. Jana Pawła II w 100-tną godzinę przed kanonizacją.
Po koncercie wszyscy udali się do seminaryjnego refektarza i spożyli smaczny obiad oraz słodki podwieczorek.
Absolwenci liceum przyjęli gratulacje oraz podziękowali swoim wychowawcom i rodzicom za 3 lata nauki.

Zobacz film.

Fot. Janusz Gajdamowicz/RR