Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie Dniem Otwartym rozpoczęło nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015. Wysoka frekwencja kandydatów pokazuje, że kierunki, które stają się tradycją szkoły cieszą się dużą popularnością. Dzieje się tak dzięki doskonałej współpracy ze służbami mundurowymi, dużemu zaangażowaniu koordynatorów działań wojskowych i ratowniczych oraz muzyków prowadzących zajęcia orkiestry dętej.
Uczniowie KLO zaprezentowali się podczas bohaterskiej akcji antyterrorystycznej i ratowniczej, a orkiestra, mimo iż w okrojonym składzie, powitała gości marszem „Pochód”. Rodzice naszych kandydatów, po obejrzeniu zaplecza szkoły i internatu, w zabytkowej Sali Purpurowej mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące procesu rekrutacji i edukacji w KLO.

Podczas Dnia Otwartego przeprowadzone zostały testy sprawnościowe do klas przysposobienia wojskowego i ratownictwa. Dla kandydatów, którzy zgłoszą się do szkoły w późniejszym egzaminie, testy przeprowadzimy podczas obowiązkowego spotkania rekrutacyjnego 28 czerwca 2014r. Wówczas także odbędą się przesłuchania do klasy artystycznej o specjalności orkiestra dęta.

Osoby, które są zainteresowane rekrutacją, a nie były obecne na Dniu Otwartym zapraszamy do kontaktu osobistego w siedzibie szkoły.

Serdecznie dziękujemy księżom, katechetom, nauczycielom i mediom, które udostępniły informację o Dniu Otwartym i ofercie KLO w Henrykowie.

Galeria - DZIEŃ OTWARTY