Dnia 9 października 2017 r., dzisięciu uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcacego w Henrykowie została zaproszona wraz z uczniami 5-ciu innych szkół z Ziebic, Ząbkowic Śl. i Henrykowa, do zwiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Ten niewątpliwy zaszczyt odwiedzenia jednego z najważniejszych miejsc w Warszawie i w Polsce, stał się możliwy dzieki pani Poseł Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej, która nas zaprosiła i towarzyszyła naszej wycieczce przez cały czas zwiedzania budynku Sejmu. Kompleks budynków Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej jest usytuowany na Skarpie Wiślanej w rejonie ulic Wiejskiej, Górnośląskiej i Piotra Maszyńkiego. Podczas zwiedzania nasi uczniowie poznali zarówno zarys historii Sejmu jak i najważniejsze informacje o architekturze gmachu i osobach, które miały największy wpływ na jego kształt ze szczególnym uwzglednieniem Sali Obrad. Oprócz informacji historycznych, pani Poseł opisała nam też obecne zasady działania Sejmu, jego skład oraz sposób zajmowania miejsc na Sali Obrad i w jej otoczeniu.
Podczas zwiedzania mogliśmy również stanąć do wspólnego zdjęcia z goszczącą nas panią Poseł Izabelą Katarzyną Mrzygłocką oraz panią Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był wspólny obiad w restauracji sejmowej w Nowym Domu Poselskim, na który również zaprosiła nas pani Poseł. Dodatkową atrakcją przebywania w restauracji poselskiej, jak równiez wcześniejszego zwiedzania Sejmu, była możliwość bezpośredniego zobaczenia wielu posłów, których na ogół znamy tylko z telewizji.
Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem w okolicach Pałacu Kultury i Nauki z pięknym jesiennym słońcem w tle.
Wyjazd do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej był dla nas cenną lekcją historii i obecnego sposobu funkcjonowania jednego z najważniejszych miejsc w Polsce. Jesteśmy również bardzo wdzięczni pani Poseł Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej za ten wspaniały gest, który stał się dla nas okazją do bezpośredniego kontaktu z miejscem, w którym zapadają najważniejsze dla Polaków decyzje. Uczniowie mogli też zobaczyć, że ten świat polityki znany im przede wszystkim z mediów nie jest tak daleki i niedostępny jak mogłoby się wydawać, i że - kto wie - może za kilka lat stanie się ich udziałem. Tego bardzo im życzę!
Monika Obrocka

12 października 2017 roku Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie obchodziło 15-lecie istnienia szkoły. Obchody tego święta zostały połączone ze  ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego, któremu towarzyszyło wciągnięcie na maszt biało - czerwonej flagi. Wzruszającym momentem było przekazanie sztandaru szkoły przez byłego dyrektora, a obecnie rektora MWSD we Wrocławiu, ks. Kacpra Radzkiego do rąk ks. Porucznika Krzysztofa Dei. Ważnym punktem obchodów Jubileuszu i ślubowania była wspólna msza święta, której przewodniczył JE ks. Abp. Józef Kupny. Wśród zaproszonych gości można było zobaczyć JE ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza- inicjatora KLO w Henrykowie, poprzednich dyrektorów szkoły, przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich, oświatowych oraz rodziców i absolwentów.
Podczas mszy świętej homilię, pełną nauki i wzruszających słów wygłosił pierwszy dyrektor szkoły- ks. Jan Adamarczuk. Całą uroczystość swoim śpiewem uświetnili uczniowie KLO.
Po mszy świętej, uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, oscylujący wokół historii i wartości szkoły, opartej na nauce bł. Edmunda Bojanowskiego. Tuż po zakończeniu  części artystycznej, ksiądz dyrektor Krzysztof Deja wręczył podziękowania osobom, bez których szkoła nie mogłaby istnieć. Liczne i życzliwe przemówienia gości oraz życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej poprzedziły wspólny poczęstunek i długie rozmowy w gronie serdecznie dobrych ludzi.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, modlitwą i obecnością sprawili, że Jubileusz i ślubowanie wpisało się w piękną historię naszej szkoły.
Gabrysia Czaja
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny gościli na Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu. W ramach tegorocznej edycji mieli okazję brać udział w zajęciach poświęconych dziedzinie mikrobiologii. Młodzież pod mikroskopem obejrzała szczepy bakterii używanych w przemyśle społecznym oraz dowiedziała się jak wygląda proces wytwarzania nabiału w warunkach laboratoryjnych. Na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczyli w praktycznych zajęciach zatytułowanych "Bakterie pod lupą", polegających na samodzielnym wykonaniu preparatów zawierających komórki bakteryjne. Pracowity dzień zakończył się wykładem i pokazem poświęconym wykorzystaniu wirusów do walki z infekcjami. Kolejna edycja spotkań czeka na uczniów zainteresowanych biologią rozszerzoną już w przyszłym roku.