28 września w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych wraz z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego złożenia meldunku i zbiórki uczniów w ogrodzie włoskim przy siedzibie liceum. Stamtąd przemaszerowano do kościoła, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego - metropolity wrocławskiego. Nabożeństwo połączone było ze ślubowaniem klas pierwszych mundurowych kalolickiego liceum.

Następnie odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ślubowanie klas pierwszych mundurowych wszystkich szkół.

Inauguracja roku szkolnego szkół katolickich 2018/2019 - Archikatedra Wrocławska
Kolejny raz uczniowie KLO perfekcyjnie zaprezentowali się podczas tego wydarzenia. Miarowy stukot butów niósł się echem wśród murów Ostrowa Tumskiego robiąc wrażenie na przybyłych gościach i turystach będących w tym czasie w okolicach wrocławskiej katedry. Wspaniała asysta naszych uczniów w czasie uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego raz jeszcze udowodniła wysokie wyszkolenie nabyte przez wszystkich kadetów i ratowników.

Dolnośląski Festiwal Nauki
Uczniowie klasy trzeciej o profilu biologiczno-geograficznym oraz matematyczno-fizycznym wybrali się 21 września br. do Wrocławia na zajęcia prowadzone na wyższych uczelniach w ramach DFN. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział zarówno w wykładach jak i w zajęciach praktycznych. Na Uniwersytecie Wrocławskim młodzież uczestniczyła w wykładzie i ćwiczeniach dotyczących mikroskopii elektronowej. Uniwersytet Przyrodniczy zaoferował ciekawe zajęcia laboratoryjne dotyczące procesu hemolizy krwi. Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprezentował wystawę prac matematycznego orgiami. Uczniowie mierzyli swoje siły w maratonie matematycznym. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził wykład pt. Matematyka w Przyrodzie.
Po skończonych zajęciach na uczelniach przyszedł czas na przerwę i posiłek. Matematyczny bilard okazał się dużą atrakcją jak również wyzwaniem, które wzbudziło wśród uczniów chęć rywalizacji. Z dużym entuzjazmem i jeszcze większymi planami na przyszłość uczniowie powrócili do Henrykowa. Za rok kolejna edycja, w której KLO bez wątpienia weźmie udział.

W dniach od 27-29.08 w naszej społeczności przywitaliśmy tegoroczną pierwszą klasę Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Z tej okazji tradycyjnie już zorganizowany został wyjazd do Sulistrowiczek, była to doskonała okazja do integracji między uczniami klasy pierwszej, poznania starszych kolegów, którzy opowiedzieli o zasadach panujących w szkole, poznania niektórych nauczycieli i mamy nadzieję, do dobrej zabawy. Nocne wyjście na Ślężę, powtórne jej zdobywanie za dnia z przygodami;), spływ pontonowy po Nysie Kłodzkiej z tym zmierzyli się nasi nowi uczniowie i poradzili sobie z tymi zadaniami wręcz doskonale.