Przypominamy o konieczności złożenia wniosków dla osób ubiegających się o przyznanie stypendium socjalnego na rok szkolny 2018/2019 - termin składania wniosków dla osób chcących otrzymać stypendium socjalne od września upływa 27 sierpnia 2018 r. Wnioski do pobrania znajdują się na stronie szkoły w zakładce "Strefa Ucznia" lub są do odebrania u pedagoga szkolnego.
Dziś w naszym KLO pożegnaliśmy klasy maturalne, które już niedługo przystąpią do egzaminu dojrzałości. W dniu dzisiejszym po uroczystej mszy świętej z udziałem zaproszonych gości i rodzin zostały wręczone świadectwa i nagrody za wzorową postawę, naukę i godne reprezentowanie szkoły. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia, pożegnań i wielu ciepłych słów - Drodzy Maturzyści! pragniemy Wam gorąco podziękować za trzy lata wspólnej nauki, za cały wkład w kształtowanie naszej społeczności ale przede wszystkim dziękujemy za to, że byliście i na zawsze będziecie członkami naszej licealnej rodziny.
Powodzenia na maturze!

W dniu 26.04.2018 nasza szkoła organizowała szkolenie pocztów sztandarowych szkół z województwa dolnośląskiego, patronem tego wydarzenia było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty - w szkoleniu udział wzięło kilkanaście szkół począwszy od szkół podstawowych skończywszy na liceach. Pod okiem naszych wykładowców, uczniów oraz podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu - uczestnicy ćwiczyli zachowanie pocztów w czasie uroczystości państwowych i kościelny. Również w czasie szkolenia odbyły się już trzecie dni otwarte na, których gościliśmy kandydatów do naszej szkoły wraz z rodzicami dla których uczniowie KLO przygotowali pokaz. Do zobaczenia w następnych edycjach!

W piątek 20.04.2018 roku nasza delegacja gościła w studiu katolickiego Radia Rodzina
O szkole, o profilach klas, dalszej przyszłości oraz drzwiach otwartych w KLO w Henrykowie w audycji "Dziś w Kościele" opowiedział ks. Krzysztof Deja, dyrektor placówki, a także
 Ewelina Knoblauch uczennica z klasy przysposobienia wojskowego oraz Miłosz Petrus z klasy ratowniczej.

Zachęcamy do wysłuchania pełnej audycji pod tym linkiem

KLO w Radiu Rodzina - audycja
W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie zaprezentowana została przepiękna instalacja artystyczna "Triduum Paschalne" wykonana przez ks. dr Krzysztofa Deja oraz kleryka Łukasza Wróbla - całość prac nad imponującą makietą zajęła dokładnie 40 dni wielkiego postu przygotowującego naszą społeczność do przeżywania świąt wielkanocnych.